Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Naţionala de tineret a României a remizat cu Bulgaria într-un meci amical

Naţionala de tineret a României a remizat cu Bulgaria într-un meci amical

de M.T.    |    10 Aug 2011   •   10:33

Naţionala de tineret a României a încheiat la egalitate, scor 1-1, cu echipa similară a Bulgariei, într-un meci amical disputat marţi, la Loveci.

Scorul a fost deschis de gazde, prin Vasiliev, în minutul 3, elevii lui Emil Săndoi reuşind să egaleze în prelungirile primei reprize, golul tricolorilor fiind marcat de dinamovistul Ţucudean.

România a început meciul în formula Moldovan - Râpă, Muth, Rada, V. Lupu - Grozav, Selagea, Brata - Enache, Ţucudean, C. Matei, iar pe parcurs au mai intrat Mladen, Ţigănaşu, Selagea, Pană, Năstăsie, Stanciu, Peţa şi Alibec.

Pentru naţionala Under-21, amicalul cu Bulgaria a fost ultimul test înainte de preliminariile pentru Euro 2013, România aflându-se în grupa a 9-a, alături de Franţa, Letonia, Slovacia şi Kazahstan.