Antena 3 Sport Fotbal extern Brazilia, lăsată în beznă în Gabon: Probleme la inaugurarea arenei care va găzdui finala Cupei Africii

de M.T.    |    11 Noi 2011   •   10:52

Gabonul a inaugurat arena care va găzdui finala Cupei Africii, Stade d'Angondje, din Libreville, printr-un amical de lux împotriva Braziliei, însă problemele nu au lipsit.

De parcă starea deplorabilă a gazonului nu ar fi fost suficientă, starurile naţionalei Braziliei au avut şi surpriza neplăcută de a rămâne în beznă, după ce nocturna stadionului a căzut de două ori, motiv pentru care meciul a început cu o întârziere de aproximativ 20 de minute.

Sud-americanii nu au acuzat însă problemele apărute şi au câştigat fără să forţeze, scor 2-0, ambele goluri fiind marcate în prima repriză.

Mijlocaşul lui Tottenham, Sandro, a marcat primul său gol în tricoul naţionalei în minutul 12, pentru ca lazialul Hernanes să dubleze avantajul Braziliei cu zece minute înainte de pauză.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0744.882.200 pe Whatsapp sau Signal