Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Mirel Rădoi înscrie, dar Al-Hilal ratează finala Cupei Prinţului Faisal bin Fahad (VIDEO)

04 Feb 2009   •   11:09

Formaţia arabă Al-Hilal, pregătită de Cosmin Olăroiu şi cu Mirel Rădoi integralist, a ratat marţi calificarea în finala Cupei Prinţului Faisal bin Fahad, după ce a fost învinsă de Al-Shabab, scor 5-3, în urma executării loviturilor de departajare.
Al-Hilal a deschis scorul în minutul 23 prin Al Anbar, dar a fost egalată în ultimul minut de joc printr-un penalty executat de Marcilo Camacho. Fostul căpitan al Stelei a jucat toate cele 120 de minute şi a transformat primul penalty al echipei sale, cu un şut direct în vinclul porţii.
La loviturile de departajare, echipa antrenată de Cosmin Olăroiu a fost învinsă cu scorul de 4-2.