Antena 3 CNN Sport Fotbal extern O nouă victorie pentru Al-Hilal, cu Mirel Rădoi titular (VIDEO)

O nouă victorie pentru Al-Hilal, cu Mirel Rădoi titular (VIDEO)

28 Ian 2009   •   21:24

Echipa Al-Hilal, condusă de tehnicianul român Cosmin Olăroiu, a învins, miercuri, în deplasare, formaţia Al Ahli, scor 1-0, într-un meci în care fostul căpitan al Stelei, Mirel Rădoi, a fost integralist. Rădoi a bifat astfel a doua victorie consecutivă în tricoul formaţiei Al-Hilal, care se menţine lider în campionatul Arabiei Saudite.
Singura reuşită a partidei i-a aparţinut vedetei Yasser Alqhtani (foto), în minutul 6. Chiar dacă nu a mai marcat, ca în meciul de debut, Mirel Rădoi a avut o evoluţie apreciată, evoluând şi în această partidă ca mijlocaş la închidere.
În minutul 55, fostul jucător al Stelei a fost accidentat în urma unei intrări dure a unui adversar şi a primit îngrijiri pe gazon, însă şi-a revenit şi a continuat partida, informează NewsIn.
În urma acestei victorii, Al-Hilal rămâne pe primul loc în Arabia Saudită, cu 43 de puncte, în timp ce adversarii, care erau neînvinşi de trei meciuri, se menţin pe poziţia a cincea în clasament.