Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Vaslui a învins cu 4-1 pe FC Botoşani şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României

de M.T.    |    29 Oct 2013   •   21:06

FC Vaslui s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a câştigat cu 4-1 partida de pe teren propriu cu FC Botoşani.

Oaspeţii au deschis scorul rapid, în minutul 7, prin Vraciu, dar gazdele au întors rezultatul până la pauză, graţie golurilor marcate de Temwanjera (17) şi Madson (23).

În debutul părţii a doua, Temwanjera a realizat dubla, pentru ca Antal să stabilească rezultatul final în minutul 82.

FC Vaslui, care se află pe poziţie retrogradabilă în Liga I, din cauza unei penalizări, este a doua echipă calificată în sferturile de finală ale Cupei României, după Pandurii Tg. Jiu.

Tot marţi, gorjenii au trecut cu 3-0 de Ripensia Timişoara, urmând ca ziua să se încheie cu meciul dintre Gaz Metan mediaş şi Astra Giurgiu.