Antena 3 CNN Sport Tenis Adrian Ungur şi Marius Copil, eliminaţi în turul doi la BRD Năstase Ţiriac Trophy

de M.T.    |    24 Apr 2014   •   22:22

România a rămas fără reprezentanţi în turneul de simplu din cadrul BRD Năstase Ţiriac Trophy, după ce Adrian Ungur şi Marius Copil au eliminaţi, joi, în turul doi al turneului de la Bucureşti, dotat cu premii totale de 485.760 de euro.

Ungur, locul 118 în lume, a pierdut în trei seturi, scor 6-4, 0-6, 3-6, în faţa uzbekului Denis Istomin (53 ATP), la capătul unui meci care a durat o oră şi 44 de minute.

„Nu ştiu dacă am început eu bine sau el prost. Azi am jucat prost de la început până la final. După primul set, el a schimbat ceva, iar după ce am ratat câteva mingi de break, cadourile mele s-au înmulţit”, a spus Ungur, vizibil dezamăgit, la finalul întâlnirii.

Copil a ratat de asemenea calificarea în sferturile de finală, el fiind învins în două seturi, scor 3-6, 2-6, de francezul Paul-Henri Mathieu, după o oră şi 10 minute de joc.

În turneul de dublu, meciul perechii Horia Tecău/Jean Julien Rojer cu britanicii Colin Fleming şi Ross Hutchins a fost amânat pentru vineri, din cauza ploii.