Antena 3 CNN Sport Bronz pentru România. Monica Ungureanu, pe podiumul Campionatului European de Judo

Monica Ungureanu a cucerit medalia de bronz în limitele categoriei 48 kg, astăzi, la Campionatele Europene de judo de la Varşovia. Româncaa învins-o în meciul decisiv pe Noa Minsker (Israel).

Ungureanu a obţinut bronzul şi la ediţia de anul trecut, a trecut în optimi de Cinta Garcia Mesa (Spania), prin ippon, în sferturi a câştigat tot prin ippon în faţa ucrainencei Marina Cerniak, dar a pierdut semifinala cu rusoaica Irina Dolgova (ippon), pentru ca apoi să câştige meciul pentru locurile 3-5 cu Noa Minsker, diferenţa făcându-se la punctele de penalizare.

Sursă: Agerpres
Subiecte în articol: bronz medalie judo campionat