Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Auto/Moto Lewis Hamilton a câştigat Marele Premiu al Ungariei

Lewis Hamilton a câştigat Marele Premiu al Ungariei

Sursa foto: Foto: Agerpres/AP
28 Iul 2013   •   17:14
Pilotul britanic al echipei Mercedes AMG, Lewis Hamilton, a câştigat, duminică, Marele Premiu al Ungariei, a zecea etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, el fiind urmat de finlandezul Kimi Raikkonen (Lotus-Renault) şi de germanul Sebastian Vettel (Red Bull), conform Mediafax.
Pe locul patru s-a situat australianul Mark Webber (Red Bull), pe cinci a fost spaniolul Fernando Alonso (Ferrari), iar al şasealea a trecut linia de sosire francezul Romain Grosjean (Lotus-Renault).
Pe locurile 7-10 au încheiat cursa de la Hungaroring următorii piloţi: britanicul Jenson Button (McLaren-Mercedes), brazilianul Felipe Massa (Ferrari), mexicanul Sergio Perez (McLaren-Mercedes) şi venezuelanul Pastor Maldonado (Williams).
În Formula 1 urmează o pauză de patru săptămâni, următoarea etapă, Marele Premiu al Belgiei, fiiind programată la 25 august.