Întâlnirea secretă de la Valdai. De ce l-a adus Putin pe Lukașenko în cel mai păzit loc din Rusia
Publicat acum 4 ore si 48 minute
Primarul Londrei, Sadiq Khan, a lansat primul metrou de noapte în primele ore ale acestei dimineți, scrie Mirror. Khan a postat o fotografie cu el pe Twitter. Începând din acest weekend, locuitorii capitalei britanice beneficiază de transportu cu metroul non-stop în timpul weekendului.
Decizia era o promisiune făcută de Khan în campanie și a fost întârziată de proteste ale sindicatelor.