Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Brazilia a trecut de Spania în "adevărata finală" a CM Under-20

Brazilia a trecut de Spania în "adevărata finală" a CM Under-20

15 Aug 2011   •   10:51

Brazilia a învins Spania la penalty-uri, duminică, în sferturile de finală ale Cupei Mondiale Under-20, în ceea ce specialiştii au numit "adevărata finală" a competiţiei.

După 120 de minute în care cele mai bune echipe ale competiţiei s-au aflat la egalitate, şansa le-a surâs brazilienilor şi aceştia s-au impus cu 4-2 la loviturile de departajare, după 1-1 la capătul celor 90 de minute şi 2-2 la finalul prelungirilor.

În cealaltă partidă a serii, Franţa a trecut de Nigeria - care venea după patru victorii consecutive - cu 3-2 în prelungiri, după 1-1 la finalul celor 90 de minute regulamentare.

În semifinalele de miercuri, Brazilia va întâlni Mexic şi Franţa va juca împotriva Portugaliei.