Antena 3 CNN Sport Fotbal extern La Liga: Atletico Madrid, la al cincilea meci consecutiv fără victorie

La Liga: Atletico Madrid, la al cincilea meci consecutiv fără victorie

de M.T.    |    28 Oct 2011   •   10:45

Seria neagră din campionat a lui Atletico Madrid continuă, după ce echipa din capitala Spaniei a pierdut la scor de neprezentare întâlnirea din deplasare cu Athletic Bilbao, ultima din etapa a 10-a.

Atletico a ajuns astfel la cel de-al cincilea meci consecutiv fără victorie în La Liga şi a ajuns pe poziţia a 12-a în clasament, cu doar 10 puncte.

Bascii au marcat toate cele trei goluri în repriza a doua, golgheterul Fernando Llorente reuşind o dublă în numai trei minute, înainte ca rezerva Gaizka Toquero să închidă tabela cu un sfert de oră înainte de final.

Pentru Bilbao, a fost a treia victorie în ultimele patru partide, seria pozitivă ajutând echipa din Ţara Bascilor să urce până pe locul 8, după un start de sezon dezamăgitor sub conducerea argentinianului Marceloa Bielsa.

În celălalt meci de joi din La Liga, Walter Pandiani a marcat unicul gol al întâlnirii Espanyol - Betis Sevilla, echipa din Barcelona împunându-se cu 1-0 şi urcând până pe locul 6.