Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Malaga a învins pe Santander cu 3-1 în ultimul meci al etapei din Spania

Malaga a învins pe Santander cu 3-1 în ultimul meci al etapei din Spania

de M.T.    |    22 Noi 2011   •   12:37

Malaga a câştigat ultimul meci al etapei din La Liga, 3-1 la Santander, şi a urcat pe locul 5 în clasamentul din Spania.

Isco a deschis scorul pentru oaspeţi în startul reprizei a doua, înainte ca Soberon să-şi înscrie un autogol prin care echipa lui Manuel Pellegrini şi-a dublat avantajul de pe tabelă.

Cu 20 de minute înainte de final, Arana a redus din diferenţă pentru gazde, însă speranţele trupei lui Hector Cuper de a întoarce rezultatul au fost năruite în minutul 89, când Sebastian Fernandez a marcat al treilea gol al vizitatorilor.

Malaga se află în continuare în lupta pentru un loc de cupă europeană, în timp ce Racing Santander se află pe ultimul loc în campionatul spaniol, cu doar 9 puncte din 12 meciuri.