Antena 3 CNN Sport Fotbal intern A doua victorie consecutivă pentru Piţurcă: Craiova învinge U Cluj cu 3-0

A doua victorie consecutivă pentru Piţurcă: Craiova învinge U Cluj cu 3-0

Sursa foto: Foto: Intact Images
01 Oct 2010   •   20:37

Victor Piţurcă a obţinut a doua victorie consecutivă în Liga I, după ce etapa trecută Universitatea Craiova a trecut fără probleme de FCM Târgu Mureş, 4-1. Şi acum Ştiinţa s-a impus la trei goluri diferenţă, scor 3-0, în faţa Universităţii Cluj.

Scorul a fost deschis în minutul 6 de Dina, care a profitat de neatenţia lui Munteanu şi a înscris de la 10 metri. Patru minute mai târziu, clujenii primesc al doilea gol de la Iliev, care şutează de la 9 metri.

În minutul 54, Wobay îi suflă o minge lui Cvirik şi înscrie al treilea gol al Craiovei, asigurând victoria echipei.

Buhuş a fost eliminat de pe teren în minutul 65, după ce i-a faultat pe Costea şi pe Barboianu. La începutul celei de-a doua reprize, Unguruşan este avertizat cu un galben pentru un fault asupra lui Dănănae, iar în minutul 80 Cvirik vede şi el cartonaşul galben.