Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Craiova, învinsă de Pandurii Tg. Jiu cu 3-1

Craiova, învinsă de Pandurii Tg. Jiu cu 3-1

Sursa foto: Foto: Intact Images
13 Sep 2010   •   21:52

Pandurii Tg. Jiu au învins în această seară Craiova cu un scor de 3-1 şi un gol dat în primul minut al  spectaculoasei partide, după 3 minute de prelungiri ale meciului.

Scorul a fost deschis de D. Orac, care a înscris printre picioarele lui Lung Jr, după pasa trimisă cu capul de Ilie Iordache. În minutul 23, Apostu a marcat cel de-al doilea gol. Tot Apostu a fost autorul celui de-al treilea gol, înscris cu capul, după centrarea perfectă a lui Grecu, în minutul 54.

Spre finalul partidei, în minutul 88, Iliev inscrie golul de onoare al Craiovei printr-o lovitura de cap din 6 metri.

Meciul a fost la un pas să nu se joace, după ce gorjenii au fost sancţionaţi cu pierderea partidei cu 0-3 la masa verde, după ce nu au achitat o datorie de 500.000 de euro către Dinamo. Într-un final, cei de la Pandurii s-au înţeles cu formaţia din Ştefan cel Mare şi LPF a decis că partida se poate disputa.