Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi, scor 0-1, în Liga I

Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi, scor 0-1, în Liga I

Sursa foto: Foto: gsp.ro
05 Noi 2010   •   22:43

Echipa Universitatea Craiova a fost învinsă, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), de formaţia Oţelul Galaţi, într-un meci din cadrul etapei a XIV-a a Ligii I, informează Mediafax.

Unicul gol al partidei a fost reuşit în minutul 22 de Silviu Ilie, care la 35 de metri de poartă, a scăpat singur la limita ofsaidului, portarul Răzvan Stanca a ieşit greşit la marginea careului de 16 metri, iar jucătorul Oţelului l-a driblat şi a trimis în poartă.

Din minutul 62, Universitatea Craiova a rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Mădălin Ciucă de către centralul Alexandru Tudor, pentru un fault asupra lui Cornel Râpă din postura de ultim apărător.

Înaintea meciului cu Oţelul Galaţi, jucătorii şi fanii echipei Universitatea Craiova i-au adus un omagiu fostului poet Adrian Păunescu, decedat vineri dimineaţă.

Fanii Universităţii Craiova au aprins lumânări şi au cântat minute în şir imnul compus de Adrian Păunescu pentru formaţia craioveană.

Vezi aici cum a fost omagiat Adrian Păunescu înaintea meciului.