Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Victor Piţurcă revine cu victorie pe banca roş-albaştrilor. U Cluj - Steaua, scor 1-2

25 Iul 2010   •   20:47

Steaua a câştigat meciul cu U Cluj, după ce elevii lui Victor Piţurcă, aflat la primul meci oficial de la revenirea în Ghencea, s-au impus în faţa ?şepcilor roşii? cu 2-1.

Clujenii au deschis scorul prin ex-dinamovistul Claudiu Niculescu care a transformat penalti-ul obţinut de Acosta după ce a fost agăţat de Emeghara în careu.

Chiar înainte de terminarea primei reprize, steliştii egalează, în minutul 45, prin Dorel Stoica. Fostul jucător din Bănie scapă de marcaj şi obţine maximum din lovitura liberă executată de Bănel Nicoliţă.

În minutul 73, Bogdan Stancu stabileşte scorul final printr-un gol din 6 metri după o pasă a lui Tănase.