Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Victoria Brăneşti - Dinamo 2-4. "Câinii" se apropie la şase puncte de lider

Victoria Brăneşti - Dinamo 2-4. "Câinii" se apropie la şase puncte de lider

22 Noi 2010   •   22:33

Neînvinsă în ultimele şase meciuri de pe teren propriu, Victoria Brăneşti a cedat fără drept de apel partida cu Dinamo, ultima programată în etapa a 16-a a Ligii I. Bucureştenii s-au impus cu scorul de 4-2, după o repriză secundă nebună în care s-au înscris cinci din cele şase goluri.

După o primă repriză cu un singur gol, semnat de Dănciulescu, cele două echipe s-au revanşat în partea a doua şi au oferit spectatorilor un spectacol cu multe reuşite. Pentru Dinamo au mai punctat Kone, Rubio şi Alexe, în timp ce pentru gazde au marcat Maghici şi Simion.

După acest rezultat, Dinamo acumulează 27 de puncte, cu şase mai puţine decât liderul Oţelul, în timp ce Brăneşti rămâne cu 17 puncte şi este prima peste linia de la retrogradare