ŞTIRI DIN politica
Pandele, după suspendare: PSD este într-o criză de diabet politic (VIDEO)
Primarul PSD de Voluntari, Florentin Pandele, susţine că nu are nimic cu Marian Vanghelie "primarul", ci cu "omul politic" Marian Vangelie. Invitat la emisiunea Ştirea Zilei, Pandele a vorbit despre decizia filialei Ilfov de a-l suspenda. În opinia sa, PSD se află "într-o criză de diabet politic", iar Vanghelie a reuşit să izoleze foarte mulţi reprezentanţi ai PSD Ilfov.
"Nu am absolut nimic cu Marian Vanghelie. N-am nimic cu primarul Marian Vanghelie. Eu am cu omul politic Marian Vanghelie, care se etalează de fiecare dată în faţa camerelor de luat vederi şi care se crede a fi un vector de imagine al Partidului Social Democrat", a declarat Florentin Pandele, adăugând că lucrul acesta îl face "în duet cu actualul preşedinte al partidului, Mircea Geoană".
Primarul din Voluntari susţine că nu a venit la Consiliul Naţional al PSD cu gândul de a candida pentru vreo funcţie.
"Am văzut mişcările care se fac acolo. M-a deranjat faptul că niciun lider marcant al partidului nu spunea nimic, ca şi cum nimic nu s-ar fi întâmplat", a afirmat Pandele, care consideră că suspendarea sa a fost regizată de Marian Vanghelie.
"Marian Vanghelie s-a întâlnit cu o zi înainte de Consiliu Naţional cu o parte din cei care spuneam că-i sunt obedienţi, la Capşa, şi acolo au discutat excluderea mea din partid, nu numai suspendarea", a mai spus Pandele.
În opinia primarului din Voluntari, PSD se află "într-o criză de diabet politic". Citându-l pe Ion Iliescu, el a mai declarat că "trebuie votat liderul şi nu echipa".
"Între gaşcă şi echipă există o mare diferenţă. (...) Se doreşte ca în spatele lui Mircea Geoană să se formeze o echipă, iar ea să fie votată în bloc", a spus Florentin Pandele.
Vedeţi prezentarea emisiunilor Antena 3
Vedeţi transcriptul emisiunilor Antena 3
Antena3.ro
TOPUL ŞTIRILOR DIN CATEGORIA politica
- Băsescu: Ticăloşii care au cumpărat voturi păcălindu-i pe pensionari ţipă acum (VIDEO)226 vizualizari
- Anastase: Ponta a jucat rolul unei victime închipuite, a chiulit de la şedinţă (VIDEO)48 vizualizari
- Traian Băsescu vrea să se adreseze Parlamentului pe 21 septembrie (VIDEO)17 vizualizari
- Silviu Prigoană s-a reînscris în PDL, după ce a demisionat în urmă cu trei luni 17 vizualizari
- Silviu Prigoană cere trecerea TVR Internaţional în subordinea MAE17 vizualizari
- Afirmaţiile lui Băsescu despre fosta soţie a lui Antonescu: Atac electoral sau ambiguitate? (VIDEO)15 vizualizari
- Moţiunea pe Agricultură, considerată retrasă după ce PSD a părăsit plenul (VIDEO)15 vizualizari
STIRI SIMILARE
- Vanghelie îşi înhumează rudele în criptele unor personalităţi de seamă ale României (VIDEO)
- Marian Vanghelie şi Aura Vasile, audiaţi într-un dosar privind mita electorală în alegerile prezidenţiale
- ANI a sesizat Parchetul în cazul lui Vanghelie, suspectat de fals în declaraţii: "N-am nicio problemă"
- PSD şi PRM au încheiat un Protocol de colaborare la nivelul Capitalei
- Udrea: Vanghelie era decis, în cazul victoriei protejatului său, să mă arunce în puşcărie
- Noi stenograme în cazul Voicu: "Prezenţa mea la Interne îi conferă linişte lui Vanghelie"
- Florentin Pandele: Susţin grupul lui Gabriel Oprea. PSD: Să meargă spre cei care îl susţin pe Băsescu

COMENTARII