Antena 3 CNN Sport Alte sporturi CSA Steaua a câştigat Cupa României pe echipe la spadă feminin

CSA Steaua a câştigat Cupa României pe echipe la spadă feminin

Sursa foto: Foto: frscrima.ro
01 Oct 2015   •   14:10

Clubul Sportiv al Armatei Steaua a câştigat, joi, Cupa României la spadă feminin pe echipe, competiţie care s-a desfăşurat la Complexul Tomis din Constanţa, informează site-ul oficial al FR de Scrimă.

Prima echipă a grupării militare înscrisă în concurs, CSA Steaua 1, a câştigat trofeul după ce a învins în finală pe CS Dinamo, scor 45-33. Pe locul trei s-a clasat CSU Craiova, care a dispus în finala mică de CSA Steaua 2, scor 45-38.

Componenţa echipei CSA Steaua 1 a fost următoarea: Ana Maria Popescu, Simona Gherman, Simona Pop şi Anca Măroiu.

Miercuri, CSA Steaua câştigase şi proba individuală de spadă feminin din cadrul Cupei României prin sportiva Simona Pop.