Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Medalii de argint şi bronz pentru România, la CM de canotaj pentru tineret

Medalii de argint şi bronz pentru România, la CM de canotaj pentru tineret

26 Iul 2010   •   10:42

Sportivii români au cucerit două medalii la Campionatele Mondiale de canotaj pentru tineret U-23, din Belarus.

Adelina Cojocariu şi Nicoleta Albu au câştigat argintul în proba feminină de dublu rame, cu timpul de 7 minute şi 14,38 secunde, fiind devansate de echipajul american, în timp ce Germania a sosit pe locul trei.

La patru vâsle feminin, România, reprezentată de Cristina Grigoraş, Elena Trifoi, Cristina Ilie şi Ioana Crăciun, a cucerit bronzul, cu timpul de 6 minute şi 35,94 secunde. Germani a cucerit aurul în 6 minute şi 32,89 secunde, iar Rusia a venit pe doi, în 6 minute şi 35,53 secunde, informează Agerpres.