Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Cupa României. Astra Giurgiu a învins echipa CSMS Iaşi, scor 4-1, şi s-a calificat în optimi

Sursa foto: Foto: Mediafax
27 Sep 2012   •   19:42

Echipa Astra Giurgiu s-a calificat în optimile Cupei României după ce a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 4-1 (0-1), formaţia CSMS Iaşi, în 16-imile de finală ale competiţiei, informează Mediafax.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Tembo '49, Găman '62, Ivanovski '65 şi Fatai '86. Pentru CSMS Iaşi a înscris Herghelegiu '9.

În minutul 56, Găman (Astra) a ratat un penalti, iar în minutul 66, Creţu (CSMS Iaşi) a fost eliminat.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă condusă la centru de Cătălin Popa.

În optimile de finală ale Cupei României - Timişoreana s-au mai calificat echipele Ceahlăul Piatra Neamţ, Concordia Chiajna, Dinamo Bucureşti, Petrolul Ploieşti, Oţelul Galaţi, Pandurii Târgu Jiu, FC Botoşani, CS Turnu Severin, Delta Tulcea, Gaz Metan Mediaş, FC Braşov, CFR Cluj şi CF Brăila.

Joi se mai dispută meciurile FC Rapid - Olimpia Satu Mare şi FC Steaua - FCM Târgu Mureş.