Antena 3 CNN Sport Tenis Simona Halep, păcălită de fanii englezi! Moment incredibil la ultimul punct al meciului pierdut la Wimbledon

11 Iul 2017   •   21:35

Simona Halep a ratat șansa de a trece pe primul loc în clasamentul WTA după ce a fost învinsă de britanica Johanna Konta în 3 seturi, în sferturile de finală de la Wimbledon. Finalul partidei a fost însă incredibil, scriu jurnaliștii de la digisport.ro.

În ultimul set al partidei, Konta conducea cu 5-4 și 40-15 și avea două mingi de meci. Britanica a reușit să o fructifice pe prima, dar cu un mare ajutor din partea publicului. Simona a trimis un rever lung, mingea a căzut aproape de linia de tușă, iar în momentul în care Konta a returnat, mai mulți spercatori au început să țipe. Vizibil deconcentrată, Simona a trimis apoi mingea în fileu făcând semn că e nemulțumită de cele întâmplate.

Arbitrul de scaun Kader Nouni n-a schițat însă niciun gest și Konta a devenit prima jucătoarea britanică în semifinalele de la Wimbledon după o pauză de 39 de ani.