Antena 3 CNN Actualitate Cristiano Ronaldo înscrie la debut şi Real câştigă după ce Deportivo a egalat în două rânduri (VIDEO)

30 Aug 2009   •   02:22

Cristiano Ronaldo a debutat cu gol la Real Madrid, în victoria cu 3-2 obţinută în faţa celor de la Deportivo La Coruna în prima etapă a noului sezon din La Liga.

Într-un meci atractiv pe Santiago Bernabeu, noul antrenor al Realului, Manuel Pellegrini, şi-a văzut echipa în avantaj în minutul 26, când Raul a reluat în plasă o minge respinsă de Aranzubia la şutul lui Karim Benzema.

Deportivo a egalat doar patru minute mai târziu, când Riki a punctat cu capul, dar echilibrul a fost rupt de Ronaldo, care l-a învins pe Aranzubia de la punctul cu var, în minutul 35. Raul a fost faultat în careu de portarul oaspeţilor, iar cel mai scump jucător al planetei a transformat cu ceva emoţii.

Oaspeţii au egalat din nou în primul minut al reprizei secunde, prin Juan Carlos Valeron, însă Diarra a avut ultimul cuvânt de spus şi a stabilit scorul final după o oră de joc.