Antena 3 CNN Actualitate Espanyol - Madrid 0-2. Guti şi Raul duc Real la patru puncte de lider (VIDEO)

Espanyol - Madrid 0-2. Guti şi Raul duc Real la patru puncte de lider (VIDEO)

Sursa foto: guti real madrid
01 Mar 2009   •   13:14

Real Madrid a obţinut a zecea victorie consecutivă în Primera Division, reuşind să se impună pe terenul lui Espanyol Barcelona, scor 2-0. Guti, din lovitură liberă în minutul 70, şi Raul, două minute mai târziu, au stabilit scorul final.
Marcatorii golurilor s-ar arătat încântaţi de succes. De altfel, Guti a venit de pe banca de rezerve şi a avut un impact imediat asupra meciului. Analiza sa asupra meciului a fost una calmă: ?aveam nevoie de un gol, şi când l-am înscris pe al doilea, ne-am calmat?.
El nu s-a putut abţine să nu facă o predicţie pentru derbyul de săptămâna viitoare: ?mă aştept să învingem pe Atletico Madrid."
Celălalt marcator, Raul, aprecia că ?după pauză am reuşit să ne regrupăm şi am obţinut o victorie importantă. Am jucat un meci perfect ce a fost deschis de Guti."