Vameșii protestează marţi, din nou: Solicită o grilă salarială distinctă și compensații pentru riscurile profesionale
Publicat acum 1 ora si 22 minute
Petre Marius Butiri, bărbatul din Timișoara care i-a tăiat gâtul iubitei și a amenințat că se sinucide, a fost reținut de oamenii legii, după trei zile de căutări.
Criminalul de 45 de ani, care a fost căutat în Bistriţa-Năsăud, judeţul său de reședință, a fost depistat în cele din urmă în localitatea Jebel, din Timiş.
Se afla la doar câțiva kilometri de locul une a avut loc crima înfiorătoare. Bărbatul a fost găsit dormind în mașină, în apropierea unei ferme.
Acesta urmează să fie adus la Parchetul de pe lângă Tribunalul Timiș, pentru a fi audiat, scrie Opinia Timișoarei.