Primăria Sectorului 3 a montat gratuit peste 600 de rampe la blocuri. Ce trebuie să facă asociațiile pentru a intra în program
Publicat acum 2 ore si 31 minute
S-a votat să se meargă cu un candidat propriu al PSD pentru alegerile prezidențiale și negocieri cu ALDE și PRO România pentru susținere.
Inițial fusese pusă în discuție și candidatura comună în persoana lui Călin Popescu Tăriceanu. S-a ridicat această problemă de către Paul Stănescu și susținută apoi de Gabriela Firea. Premierul Dăncilă a supus la vot și această chestiune, dar a picat la vot și a rămas în picioare varianta unui candidat propriu al PSD.
Va fi o ședință viitoare, cel mai probabil săptămâna care urmează, în care se va vorbi și despre persoane.
Viorica Dăncilă și Gabriela Firea stau cel mai bine în sondajele interne în privința unei candidaturi la Palatul Cotroceni.