Un român a câștigat peste jumătate de milion de lei la Noroc cu un bilet jucat online. Un alt câștig și la Loto 5/40
Publicat acum 6 ore si 11 minute
Mai precis, individul a ieșit din curtea casei sale cu o roabă încărcată cu gunoi pe care mai târziu a descărcat-o la colțul străzii.
Polițiștii locali, ajutați de camerele de supraveghere instalate în zonă l-au identificat repede pe bărbat. Acesta s-a ales cu o amendă de 3000 de lei și cu obligația de a ridica deșeurile și de a le preda unei firme specializate.
În cazul iîn care nu o va face, omul va primi o amendă suplimentară care este cuprinsă între 7.500 și 15.000 de lei, scrie opiniatimisoarei.ro.