Funcţionarii din Senat şi Camera Deputaţilor, în grevă japoneză pe parcursul procedurilor de învestire a Guvernului
Publicat acum 1 ora si 22 minute
Premierul Viorica Dăncilă a convocat o ședință de urgență la Palatul Victoria. Miniștrii au fost chemați la ora 13.00.
Primul-ministru vrea să vadă care este stadiul implementării programului de guvernare. Conform unor afirmații anterioare, acesta ar fi implementat în proporție de peste 70%.
În curs de actualizare