Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Liga I, etapa a 21-a: Internaţional Curtea de Argeş - Pandurii Târgu Jiu 0-0

Liga I, etapa a 21-a: Internaţional Curtea de Argeş - Pandurii Târgu Jiu 0-0

13 Mar 2010   •   21:15

Internaţional Curtea de Argeş şi Pandurii Târgu-Jiu au remizat, sâmbătă, scor 0-0, într-un meci din etapa a 21-a a Ligii I. Argeşenii au ratat un penalty, prin Răduţ, în minutul 65, iar din minutul 83 au jucat şi în superioritate numerică, după eliminarea lui Constantin Grecu.

Grecu a continuat faza după fluierul arbitrului şi Alexandru Deaconu i-a arătat al doilea cartonaş galben şi, implicit, pe cel roşu.

Gorjenii sunt la al patrulea meci consecutiv fără victorie, iar Internaţional nu a mai câştigat de 11 partide.

Au evoluat echipele:

Internaţional: 12. Popa - 15. G. Matei, 3. Viera, 27. Pintilii, 25. Neagu - 5. E. Kone, 28. Menassel, 7. Răduţ (8. Vezan '73), 10. C. Lazăr (2. C. Băcilă '81) - 30. D. Stan, 9. Apostu (19. Zăgrean '67). Antrenor: Ionuţ Badea.

Pandurii Târgu Jiu: 1. R. Stanca - 15. Ghindeanu, 24. Murgan, 4. Chibulcutean, 6. Cardoso - 17. Nalaţi, 8.Orac, 29. Grecu, 11. Lazici (9. Tilincă '67) - 21. Kamara (25. Tremonti '83), 27. Vranjes (5. Păcurar '67). Antrenor: Liviu Ciobotariu.