Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Oţelul a deschis noul sezon al Ligii I cu o victorie la Internaţional Curtea de Argeş (VIDEO)

Sursa foto: Mircea Axente
31 Iul 2009   •   21:33

Oţelul Galaţi, cu Dorinel Munteanu la debutul oficial pe banca tehnică, a învins, vineri, în primul meci al noului sezon din Liga I, Internaţional Curtea de Argeş cu scorul de 1-0.

Într-o partidă disputată la Mioveni, gălăţenii au avut nevoie de 70 de minute pentru a-l învinge pe Marius Popa chiar de ziua lui. Reuşita a fost semnată de Mircea Axente, care a punctat cu un şut superb din vole.

Echipa gazdă, nou promovată în acest sezon, a rămas în inferioritate numerică în ultimul minut de prelungiri, când Cornel Frăsineanu a fost eliminat după o intervenţie dură la Antal.

Au evoluat echipele:

Internaţional Curtea de Argeş: 12. M. Popa - 2. Băcilă, 3. Viera, 21. Chiricheş (26. Jianu '75), 25. Neagu - 5. E. Kone, 23. Fl. Popa, 7. Răduţ, 14. Voiculeţ (8. Vezan '81), 24. Frăsineanu - 18. Cl. Ionescu (11. Stoianof '61). Antrenor Ştefan Stoica.

Oţelul Galaţi: 1. Baotic - 3. Râpă, 31. Jelev, 18. Sg. Costin, 4. Siminici - 29. Giurgiu, 10. Mojsov (16. Sârghi '90+2) - 15. Ibeh, 30. G. Paraschiv, 6. Pătraş (8. Antal '46) - 11. Matei (9. Axente '65). Antrenor: Dorinel Munteanu.