Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua - Unirea Alba Iulia 2-0. Kapetanos şi arbitrii îi dau şansa lui Stoichiţă să le zică "ciocu mic" fanilor (VIDEO)

09 Noi 2009   •   22:32

Steaua Bucureşti a învins, în ultimul meci al etapei a 13-a, Unirea Alba Iulia cu 2-0, pe stadionul Ghencea, la capătul unei partide presărate cu dese greşeli de arbitraj.

A marcat: Kapetanos, în minutele 55, 79.

Pe finalul primei reprize, Unirea Alba Iulia a cerut penalty la un fault făcut de Golanski în careu, asupra lui Veljovic, dar arbitrul Berbecaru a lăsat jocul să continue.

La aproape zece minute de la reluare, Mihai Stoichiţă l-a trimis în teren pe Kapetanos, în locul lui Toja, iar atacantul grec a punctat imediat, după o centrare venită de la Szekely. Arbitrul a validat jocul, deşi mai mulţi jucători stelişti se aflau în ofsaid, inclusiv Kapetanos şi Dayro Moreno, acesta din urmă încercând şi el să joace mingea.

Cadoul arbitrului l-a făcut fericit pe Mihai Stoichiţă, care într-un exces de zel a părăsit banca de rezerve şi le-a făcut semn fanilor de la tribuna I să tacă, ducând degetul la gură. Gestul lui Stoichiţă a venit pe fondul huiduielilor adresate de fani patronului său.

În minutul 79, Kapetanos a stabilit scorul final al partidei, 2-0, ducând Steaua în topul clasamentului din Liga I, la egalitate de puncte cu CFR Cluj şi FC Vaslui.