Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Victoria cu Dinamo, irosită pe teren propriu: Inter Curtea de Argeş ? Mediaş 2-4

16 Aug 2009   •   20:43

Internaţional Curtea de Argeş nu a reuşit să continue seria rezultatelor bune, după victoria obţinută pe terenul formaţiei Dinamo Bucureşti şi a cedat toate cele trei puncte al partidei cu Gaz Metan Mediaş, de pe teren propriu. Medieşenii s-au impus cu scorul de 4-2.

Formaţia gazdă a deschis scorul în minutul 5, prin Ramses Gado, şi a rezistat până la pauză. În al treilea minut de la reluare, însă, Gaz Metan a egalat, prin Silvăşan, care a reluat din 9 metri devierea lui Markovici, iar Dudiţă a făcut 2-1 în minutul 73.

După doar un minut, Internaţional a reuşit şi ea să egaleze, prin Neagu, dar Markovici avea să îşi treacă şi el numele pe lista marcatorilor în minutul 87, pentru ca pe finalul partidei Kubala să scape singur pe contraatac şi să stabilească scorul final: 4-2.

Au evoluat echipele:

FC Internaţional: 12. M. Popa - 2. Băcilă (20. Ciucur '46), 3. Viera, 21. Chiricheş, 25. Neagu - 5. E. Kone, 7. Răduţ, 14. Voiculeţ (18. Cl. Ionescu II '76), 17. Gado (6. Bier '68)- 11. Stoianof, 26 Jianu. Antrenor Ştefan Stoica.

Gaz Metan Mediaş: 82. Vâtcă - 44. Kratokvil, 3. Marius Radu (5. Munteanu '46), 25. Markovici, 22. Pârvulescu (8. Buzean '76)- 7. Kubala, 21. Todea, 15. Hoban, 27. Eric - 77. Silvăşan, 10. Bud (17. Dudiţă '46). Antrenor Cristi Pustai.