Efectele crizei financiare. În Australia, mii de oameni au stat la coadă pentru mâncarea oferită de biserică
Pastorul bisericii spune că a împărţit 50 de tone de mâncare la aproape 6.000 de oameni şi se aşteaptă ca, peste încă trei luni, numărul lor să fie şi mai mare.
De cealaltă parte a globului, Islanda este marea victimă a crizei financiare. Ţara cu doar 300.000 de locuitori dorea să devină un centru bancar al Europei, iar ambiţiile s-au întors acum împotriva ei. Principalele bănci au fost naţionalizate, economia este la un pas de prăbuşire iar guvernul a fost nevoit să ceară ajutor financiar din... Rusia.
Sâmbătă, peste 2000 de oameni au participat la un miting pentru demisia preşedintelui Băncii Centrale, calificat de unele lozinci drept ?idiot?. Cu toată îngrijorarea lor, manifestanţii au respectat tradiţia pacifistă a ţărilor nordice, iar protestul s-a încheiat fără incidente.
Antena 3
-
Istoria se repetă! Imagini incredibile din timpul cutremurului devastator din Indonezia, 2004
11 Apr, 13:13 | 3 comentarii -
Tată criminal! Şi-a împuşcat fiul în cap la şcoală şi apoi s-a sinucis. Fiica, martoră la execuţie
25 Mai, 23:29 | 0 comentarii -
Deşi este "slăbită", Iulia Timoşenko rămâne "combativă" şi cere sesizarea CEDO
25 Mai, 23:04 | 0 comentarii -
GSP.roLucian a rămas uimit de numărul mare de fani care l-au susţinut la cîntarul oficial: "Este incredibil cîţi oameni au venit după mine"
-
Reţea de proxenetism care exploata bărbaţi români, destructurată în Olanda
25 Mai, 22:22 | 0 comentarii -
Un hotel de 17 etaje a fost pus la pământ în numai şapte secunde
25 Mai, 22:11 | 0 comentarii
-
din textul tau reiese ca si tu esti pe acolo, cu atat mai mult nu ar fi nimic de ras.
* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate
vezi articolul in HTML5






Sa vedeti cum stau americanii prin masini pe plaja aici in Miami, ca le-a luat banca casele... se vezi cum stau americanii prin corturi in Detroit si merg la food-banks ! ha ha ha ha ha ha