Oare de data aceasta o să-l mai ajute? Detaliul în care Băsescu îşi pune speranţa
Preşedintele Traian Băsescu a apărut în Parlament cu o cravată violet. Tocmai într-o zi de joi, când şeful statului e în formă maximă, aşa cum se temea în urmă cu ceva vreme Viorel Hrebenciuc.
În urmă cu trei ani, Hrebenciuc declara că "în ziua de joi, în general Băsescu este în formă maximă pentru că cel puţin cei care se ocupă de ezoterie ştiu ce înseamnă Ziua Flăcării violet şi, dacă aţi observat, cei din PDL purtau violet şi cravatele, şi pulovărele, şi pulovărul pe care îl purta Băsescu. Deci există o filiaţie aici."
În 2009, într-o zi de joi, a avut loc confruntarea dintre Traian Băsescu şi Mircea Geoană pentru alegerile prezidenţiale. ![]()
- ezoterie
- Traian Basescu
- Traian Basescu suspendat
- Traian Basescu suspendare
- cravata violet
- cravata
Citeşte mai multe despre:
COMENTARII (32)
Bine ca am emigrat. Macar asa nu imi mai e rusine prin lume. Bine ca nu mai sunt cetateanul acestei tari. Sper ca poporul sa se trezeasca in ceasul al 12-lea si sa nu voteze suspendarea presedintelui ales legitim. Mi-e sila de aceasta clica.
La inceput basescu a fost simpatic si ne vorbea de coruptia din intreg aparatul de stat ,nu stiu ce sa spun dar i s-a urcat democratia la cap. Sincer nici pe Crin nu-l vad presedinte si daca ar ajunge parerea mea va avea viata lui Constantinescu ,o marioneta in intreg aparatul de STAT. Ce ne-am face daca Basescu ar fi in continuare presedinte impotriva vointei parlamentului . Parlamentul cred ca are probleme mult mai importante decat demisia lui Base ,sanatatea unde se f-t 6 miliarde de euro aiurea si aproba desfiintarea institutul Cantacuzino ce facea vaccinuri ieftine perla medicinei Romanesti,Statul sa se implice in Agricultura si energia Electrica domenii strategice , nu demisia lui Base si cu el si fara el noi cei de rand ni se rupe . Dar cred ca parlamentul o s-o ia in gura daca face acest demers ,poporul reactioneaza altfel este cu mult mai inteligent si este atent la problemele lui nu la vrajelile lui Base ,Ponta si Crin
USL fara sa stie...isi sapa propia groapa. Sau...poate stie...dar sunt prea disperati si sunt nevoiti sa actioneze!... Il suspenda pe presedinte in cel mai mare stil mafiot..niste mafioti mascati in u.s.l. Tara-i va taxa din nou pe hoti la referendum cum a mai facut-o..si presedintele va demite guvernul impostor si nelegitim reprezentat de toti hotii din parlament! La referendumsa bage si modificarea constitutiei si sa avem unicameral si 300 de parlamentari. Asta a vrut poporul..dar nu vrea gasca usl...Tinem pe banii tarii o haita de trantori in frunte cu a.n.tenescu..
clar nici dracul,dar nici dumnezeu nu mai poate ajuta o javra de om ca asta,nu cred ca mai are vreo sansa si asta este foarte bine,scapam de el.
spuneti de iliescu,ponta,nastae ,hrebenciuc etc. ca sunt fosti comunisti,dar cine este ungureanul pe care il vreti sa revina cu toata gasca mafiota la putere iar,,,,un fost utecist,cu functii de conducere in utc,care isi urmarea si turna securitatii colegi de facultate in timpul evenimentelor revolutiei din 89,,,,cu bunica comunista,activista de partid,,,iata pe cine vreti voi sa va conduca nesimtitilor un alt comunist ,unul si mai rau.
principala mea problema cu Basescu este ca e doar la nivel de primar de comuna ca si competente.
Numai constitutia COMUNISTA continea expresia "Sef de stat" - asa cum isi spune Traian Basescu pe posturile TV.
Si astfel cum este denumit chiar si de unii jurnalisti.
Art. 71. "
Presedintele Republicii Socialiste Romania este seful statului si reprezinta puterea de stat in relatiile interne si internationale ale Republicii Socialiste Romania "
Astazi de la 1989 nu mai exista asa ceva in constitutia noua. Presedintele are numai drepturi de reprezentare a intereselor si de mediere intre puterile in stat.
Sunt de acord cu suspendarea lui Traian Basescu pentru aceasta insusire de calitate in mod fraudulos si deasemenea pentru ca incearca cedarea de suveranitate fata de UE fara consultarea populatiei prin referendum.
ce inseamna "comentariul va aparea pe site dupa moderare"?....alegeti ce va convine?
exile; din fericire pentru poporul roman?.......pai ce se intampla zilele astea este o fericire pentru poporul roman?......am de sustinut licenta la anul...o copiez de pe unde pot si daca mi se reproseaza ca e copiata, am sa raspund: Da' ce a lui Ponta nu e!
astazi, dl Ponta a spus ca presedintele vrea s-al lase fara ministru de externe.....cand a fost intrebat dl Marga despre asta, a raspuns ca nu stie despre ce e vorba, ca el n-are cunostinta de asa ceva.......pai e a nu stiu cata oara cand dl Ponta arunca vorbe doar de dragul de a se auzi.....asa ca , ai dreptate....mare fericire pe poporul roman
@Stefan Să nu uiţi ca A3 este singura Tv afiliată la CNN (sictir)
cred ca i state mai bine n negru cu flutur de gat.M R U alta canalie mascata cititi presa straina sa vedeti comentarii transmise de euro pd licii romaniei,atac la natiunea romana.astia merita inchisoare pe viata
Nu cred ca o sa-l mai ajute. Basescule, puscaria te asteapta.
NE ATI FACUT MULT PREA RAU SA MAI RAMANETI..IN 10 IUNIE POPORUL A ALES...SA PLECE SI BASE ACUM--SA nu mai tina atat cu ghearele de fotoliu prezidential sau ii e ca o sa ajunga mai rau ca nastase la cat a distrus tara
Sai dea dumnezeu sanatate lu Ponta sal dea afara pe basescu ca nu il mai suportam. Afara cu basescu din tara. Sa dea domnu sa iasa Nastase din puscarie si sa se razbune pe chior ! Din cauza lui basescu noi traim in saracie, ca daca ar fi fost uslul la putere pana acum noi traiam ca in vest. si mars cu toti basishtii din tara care au distrus tara ca au votat cu chiorul. Hai Ponta, hai Nastase, sai ardem pe coruptii de psdisti. dumnezeu sa ne ajute.
articol despre culoarea cravatei lui Base... sunteti complet cretini!!!
nimic despre culoarea varanului?
Adauga comentariu
Ponta, la Congresul UDMR: Putem găsi o formulă constituţională care să vă garanteze că sunteţi parte a naţiunii
Congres UDMR la Miercurea Ciuc. Miza evenimentului - schimbarea statutului formaţiunii
Anchetă deschisă în Portugalia, după ce preşedintele a fost numit "clovn" de un jurnalist
Finala Ligii Campionilor: O afacere germană în patria fotbalului
Ridică drapelul!
Antena 3 duce România în Cartea Recordurilor!Drapelul României, arborat pe Castelul Bran. Pregătirile pentru ziua cea mare au intrat în linie dreaptă
Au mai rămas doar două zile până când Antena 3 şi fabricadesteaguri.eu oferă cadou românilor cel mai mare steag din lume. Până atunci, încercăm să păşim pe urmele istoriei şi să punem tricolorul...
-
ÎN GURA PRESEIClick aici pentru inregistrarile emisiunilor
De duminica pana joi, de la ora 23:15
-
SUBIECTIVClick aici pentru inregistrarile emisiunilor
De luni pana vineri, de la ora 20:30
-
LA ORDINEA ZILEIClick aici pentru inregistrarile emisiunilor
De luni pana vineri, de la ora 18:45
-
In premieraClick aici pentru inregistrarile emisiunilor
Duminica, de la ora 21:00
-
100 de minuteClick aici pentru inregistrarile emisiunilor
De luni pana vineri, de la ora 17:00
High Tech
Tomatele VIOLET, mai proaspete şi mai atrăgătoare, dar CU CE PREŢ. Tu le-ai consuma?
Roşiile ar putea deveni mai proaspete un timp îndelungat, arată un studiu al cercetătorilor de la John Innes Centre din Norwich, Marea Britanie, citat de Daily Mail.Potrivit rezultatelor unui studiu asupra...
24 Mai 2013 • 21:16
Life-Show
Frumoasă a podiumurilor iubeşte din nou
Dragostea îi zâmbeşte din nou unei frumoase a podiumurilor.
25 Mai 2013 • 12:10
![]() |
EUR | -0.1074 | ![]() |
4.3698 |
![]() |
USD | -0.1074 | ![]() |
4.3698 |
![]() |
CHF | -0.1074 | ![]() |
4.3698 |
![]() |
GBP | 0.1074 | ![]() |
4.3698 |
![]() |
XAU | -0.1074 | ![]() |
170.4722 |
![]() |
JPY | -0.1074 | ![]() |
4.3698 |
Meteo 25/05/2013
Horoscopul Zilei 25/05/2013
Percheziţii la casele de...
Recomandarile VideoNews.ro
English
Antena 3 Live
















