Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Juventus s-a calificat în finala Cupei Italiei, după prelungiri cu AC Milan

Juventus s-a calificat în finala Cupei Italiei, după prelungiri cu AC Milan

Sursa foto: Foto: EPA / Intact Images
21 Mar 2012   •   10:17

Mirko Vucinic a înscris un gol fabulos în prelungiri şi a calificat Juventus în finala Cupei Italiei, după 4-3 la general cu rivala AC Milan.

Atacantul din Muntenegru l-a învins pe Marco Amelia în prima repriză a prelungirilor şi s-a asigurat că meciul retur s-a încheiat 2-2.

Juventus conducea liderul din Serie A cu 2-1 după prima manşă şi şi-a mărit avantajul când Alessandro Del Piero a înscris din apropiere în prima repriză.

Oaspeţii au revenit când Djamel Mesbah a egalat cu o lovitură de cap la începutul reprizei secunde, Vucinic a ratat o ocazie uriaşă de a încheia partida, iar atacantul argentinian Maxi Lopez a reuşit să împingă meciul în prelungiri.

Juventus va juca în finală împotriva învingătoarei dintre Napoli şi Siena.