Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Millwall şi Blackpool s-au calificat în turul 5 al Cupei Angliei

Millwall şi Blackpool s-au calificat în turul 5 al Cupei Angliei

Sursa foto: Foto: Mediafax/AFP
de M.T.    |    08 Feb 2012   •   12:50

Millwall şi Blackpool ş-au asigurat calificarea în turul 5 al Cupei Angliei, după ce s-au impus în deplasare în rejucările disputate împotriva celor de la Southampton, respectiv Sheffield Wednesday.

Millwall a condus cu 1-0, după reuşita lui Liam Trotter, însă gazdele au întors rezultatul prin golurile marcate de Adam Lallana şi Rickie Lambert.

Southampton nu putut însă să-şi păstreze avantajul, pentru că Dany N'Guessan a egalat cu 11 minute înainte de final, pentru ca Liam Feeney să înscrie golul calificării pentru londonezi în minutele de prelungire (foto).

Nu la fel de dramatică a fost partida de pe Hillsborough, acolo unde Blackburn a câştigat fără drept de apel întâlnirea cu Sheffield Wednesday, scor 3-0, graţie golurilor marcate de Matt Phillips, Lomana LuaLua şi Ludovic Sylvestre.

În faza următoare a Cupei Angliei, Millwall va juca pe teren propriu cu Bolton Wanderers, în timp ce Blackpool va întâlni pe Everton, în deplasare.

Miercuri este programată şi ultima rejucare din turul 4, meci care se va disputa între Middlesbrough    şi Sunderland.