Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Vaslui obţine o victorie uriaşă cu Sporting şi speră la primăvara europeană

Vaslui obţine o victorie uriaşă cu Sporting şi speră la primăvara europeană

03 Noi 2011   •   22:20

Cu 6 absenţi importanţi, FC Vaslui s-a impus la limită, scor 1-0, în meciul de pe teren propriu cu Sporting Lisabona, din grupa D din Europa League.

Internaţionalul moldovean Denis Zmeu a marcat unicul gol al partidei, în minutul 30, iar moldovenii rămân în cursa de calificare pentru primăvara europeană. Zmeu a reluat dintr-o învălmăşeală mingea trimisă în faţa porţii din corner de Sânmărtean.

Yero Bello a avut şansa de a dubla avantajul gazdelor în ultimul minut al minutelor de prelungire, dar nu a reuşit să reia spre poartă din 8 metri.

Tot cu 1-0 s-a impus şi Lazio în partida de pe teren propriu cu FC Zurich, Brocchi marcând în minutul 62.