Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Rapid - Gloria Bistriţa, scor 3-1, în Liga I

Rapid - Gloria Bistriţa, scor 3-1, în Liga I

Sursa foto: Foto: Mediafax
15 Sep 2012   •   23:20

Formaţia Rapid a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (2-1), echipa Gloria Bistriţa, într-un meci din etapa a VIII-a a Ligii I, informează Mediafax. Gazdele au înscris două goluri din penalti, iar oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 11.

Golurile au fost marcate de Herea '12 (penalti), 90+3 (penalti) şi Goga '15 pentru Rapid, respectiv Predescu '20 pentru Gloria. Singurul cartonaş roşu al partidei a fost văzut de Cafasso, în minutul 11.

Meciul a fost arbitrat de „centralul“ Cătălin Buşi şi asistenţii Ovidiu Artene şi Daniel Hulubei.

Forin Bratu, fost jucător rapidist acum adversar, a fost huiduit în mai multe rânduri pe parcursul meciului de suporteri. În schimb, antrenorul oaspeţior Nicolae Manea a fost aplaudat şi numele său a fost scandat de către galeria giuleşteană.