Ministerul Sănătății cere serviciilor de ambulanță să-și suplimenteze echipajele din cauza codului roșu de caniculă
Publicat acum 2 ore si 13 minute
Un accident s-a produs vineri dimineţă pe Autostrada A1 Bucureşti - Piteşti, în zona Podul Viilor. Două asistente care se îndreptau către Piteşti s-au răsturnat cu maşina după ce şoferiţa nu a adaptat viteza la intrarea într-o curbă şi a acroşat glisierele.
Femeile au ieşit singure din autoturism şi fost transportate la spital cu două ambulanţe de la Serviciul Judeţean de Ambulanţă. La faţa locului s-a deplasat şi un echipaj de pompieri pentru a evita izbucnirea unui incendiu.
Traficul în zonă a fost bulversat.