Un român a câștigat peste jumătate de milion de lei la Noroc cu un bilet jucat online. Un alt câștig și la Loto 5/40
Publicat acum 23 ore si 33 minute
Colegiul Medicilor Buzău anunță că se va autosesiza în cazul Săpoca.
„Colegiul Medicilor Buzău se va autosesiza în cazul Săpoca, dar înainte de toate trebuiesc văzute condițiile, despre ce a fost vorba. Sesizare se va face și se va discuta tot ce s-a întâmplat, se va căuta să se constate cauzele din pricina cărora s-au întâmplat - pentru că lipsa aceasta de personal. Ținând cont de câți bolnavi sunt, numărul oamenilor care îi supraveghează este destul de mic și consecințele se văd", a declarat președintele Colegiului Medicilor Buzău, Ion Japie.