Povestea unei laureate Nobel despre supraviețuirea în România lui Ceaușescu: „Securitatea era o colosală Stație a Fricii”
Publicat acum 1 ora si 15 minute
Amatorii de mașini de lux au putut citi joi seara pe OLX un anunț de schimb sau de vânzare postat de un utilizator cu numele Viktor de-a dreptul scandalos. Un bucureștean din sectorul 4 a postat pe portalul de vânzări, un anunț prin care oferea la schimb un BMW seria 6 din 2009, cu peste 160.000 de km la bord.
Bărbatul cerea 20.000 de euro pe mașină, dar detaliile anunțului sunt șocante sau de-a dreptul rasiste: "Variante cu auto , + sau - diferența, acest anunt nu este destinat pentru persoanele de etnie romă sau care au caracter de țigan. Multumesc pentru înțelegere".