VIDEO Operațiune ca-n filme. Un traficant periculos a fost săltat de mascați din piscină, după ce a fost filat cu drona
Publicat acum 2 ore si 58 minute
Un accident rutier a avut loc, duminică după-amiază, în apropiere de localitatea Urziceni, din judeţul Ialomiţa, din primele informaţii fiind implicate șase maşini, în care se aflau 15 persoane. Două dintre victime au murit.
Potrivit reprezentantului ISU Ialomița, în urma accidentului rutier a fost activat Planul Roşu de intervenţie.
La fata locului au fost alertate doua echipaje de descarcarcerare, o autospeciala de stingere cu modul de descarcerare si prim ajutor, o ambulanta SMURD, o autospeciala pentru victime multiple si patru echipaje medicale SAJ.
S-a solicitat si un elicopter SMURD la fata locului.