Se modifică din nou Codul Rutier. În ce situație șoferii nu ar mai fi obligați să prezinte actele la cererea Poliției Rutiere
Publicat acum 2 ore si 28 minute
Incendiu puternic la Gara de Nord din Timişoara, duminică seara, în jurul orei 19.30. Pompierii au fost chemaţi în zona de triaj, după ce un vagon dezafectat a luat foc, iar flăcările erau o adevărată ameninţare să se extindă şi la vagoanele din jur, scrie timisoarastiri.ro.
Echipajul ISU a venit la faţa locului cu cu trei autospeciale şi 16 subofiţeri. Pompierii s-au luptat cu flăcările timp de o oră.
Un vagon a fost distrus în totalitate, iar alte trei au fost afectate.