Antena 3 CNN Sport Tenis Irina Begu și Ana Bogdan, eliminate de la US Open

Irina Begu și Ana Bogdan, eliminate de la US Open

Irina Begu a pierdut fără drept de apel meciul disputat împotriva jucătoarei din China, Qiang Wang (52 WTA), cu scorul de 6-3, 6-1.

Partida a început echiloibrat, cele două jucătoare au mers cap la cap până la 2-2, cu câte u break pentru fiecare. Wang a reuşit însă să se desprindă, iar Irina Begu a cedat complet.

Ana Bogdan a pierdut categoric disputa cu favorita numărul 8, jucătoarea din Cehia Karolina Pliskova. Fostul lider mondial s-a impus în două seturi, 6-2, 6-3, la capătul unei partide care a durat doar o oră şi 6 minute.

După un început echilibrat, Pliskova a pus stăpânire pe joc şi şi-a adjudecat următoarele game-uri, pentru un 6-2 în jumătate de oră.

Ana a avut un start excelent în setul al doilea, s-a distanţat la 3-0, însă Pliskova a revenit fantastic şi a câştigat 6 game-uri consecutive.

Sursă: Mediafax