Antena 3 CNN Sport Fotbal extern AC Milan ratează primul loc în Serie A după 1-1 cu Napoli. Rezultate Italia (VIDEO)

Sursa foto: leonardo
21 Mar 2010   •   21:29

Semieşecul lui Inter de sâmbătă, cu Palermo, le dădea celor de la AC Milan o şansă excelentă să treacă pe primul loc în Serie A. Cu toate acestea, "rossonerri" nu au reuşit nici ei mai mult decât o remiză în faţa echipei Napoli, iar Inter rămâne lider pentru încă o etapă în Italia.
Startul meciului de pe San Siro a fost unul aprins, iar echipa lui Walter Mazzarri a preluat conducerea încă din minutul 13. Fundaşul Campagnaro a înscris cu uşurinţă din careu după o pasă excelentă a lui Lavezzi. Egalarea a venit destul de repede, iar marcatorul a fost eternul Filippo Inzaghi, în minutul 26. Fostul internaţional s-a demarcat în careul advers la o centrare a lui Ronaldinho şi a trimis cu capul pe lângă De Sanctis, pentru 1-1. Până la final nu s-a mai marcat, iar AC Milan strânge 59 de puncte după 29 de etape, cu unul mai puţin decât rivala Inter Milano. Napoli, în schimb, rămâne pe locul al şaptelea cu 42 de puncte.