Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Albania câştigă cu Luxemburg, scor 1-0, în grupa D a preliminariilor Euro-2012

Albania câştigă cu Luxemburg, scor 1-0, în grupa D a preliminariilor Euro-2012

07 Sep 2010   •   23:19

Naţionala Albaniei a câştigat marţi meciul cu Luxemburg, cu scorul de 1-0, relatează Mediafax. Partida contează pentru calificările la preliminariile Campionatului European din 2012. Albania şi Luxemburg fac parte din grupa D, aceeaşi cu cea a României.

Salihi a marcat singurul gol al întâlnirii, în minutul 37. În repriza a doua, minutul 58, a fost elilminat fundaşul luxemburghez Mutsch.

Echipele de start:

Albania: 1. Beqaj - 4. Dallku, 5. Cana, 6. Curri, 7. Agolli - 10. K. Duro (2. Lila '90+1), 8. Bulku, 13. Skela, 18. Salihi - 20. Muzaka (21. Hyka '80), 22. Bogdani. Antrenor: Josip Kuzhe.

Luxemburg: 1. Joubert - 2. Kintziger, 17. Mutsch, 4. Hoffmann, 5. Schnell - 6. Peters, 9. Da Mota, 8. Bettmer (11. Collette '90+1), 3. Blaise, 7. Laterza (16. Martino '82) - 10. Payal. Antrenor: Luc Holtz.