Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Austria Viena - Gaz Metan Mediaş 3-1, în prima manşă a play-off-ului Europa League

19 Aug 2011   •   00:35

Gaz Metan Mediaş a pierdut cu 1-3 în prima manşă a play-off-ului Europa League cu Austria Viena. Linz a deschis scorul în minutul 7, servit excelent de Junuzovici. Medieşenii au revenit în joc prin golul fabulos al olandezului Breeveld de la 30 de metri, în minutul 24.

Pe finalul primei reprize, fundaşii Gazului au bâlbâit o minge în careu şi le-au oferit ocazia austriecilor să intre la pauză în avantaj: Barazite înscriind din şase metri în poarta lui Pleşca.

Austria a dominat după pauză şi s-a desprins în minutul 61, când Barazite a luat o acţiune pe cont propriu şi a marcat al doilea său gol, luând astfel o opţiune serioasă în privinţa calificării în grupele competiţiei.