Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Barcelona-Betis Sevilla 2-2. Liderii la zi au obţinut un egal cadou (VIDEO)

Barcelona-Betis Sevilla 2-2. Liderii la zi au obţinut un egal cadou (VIDEO)

Sursa foto: samuel etoo
15 Feb 2009   •   13:36

FC Barcelona a fost salvată de arbitru de la prima înfrângere în jumătate de an, după ce arbitrul partidei din întâlnirea cu Betis Sevilla a acordat un penalti pentru Barca în ultimul minut al reprizei întâi.
Betis Sevilla a marcat rapid de două ori, prin Alessandro Melli (18) şi Dennis Gonzalez (25), dar arbitrul Eduardo Iturralde a acordat acel penalti prin care Barca s-a relansat în joc. Deşi iniţial Eto'o a ratat, el a revenit şi a reuşit să înscrie după ce portarul advers a respins în faţă.
Atacantul camerunez a revenit cu un gol cu două minute înainte de final, pentru a stabili scorul final- 2-2
Meciul a arătat o echipă catalană lipsită de inventivitate, iar posesia lor a contat foarte puţin la finalizare.
FC Barcelona a acumulat 60 de puncte, dar Real Madrid se poate apropia la doar 10, în cazul in care va invinge pe Sporting Gijon. Rivalii din capitală au însă un meci mai puţin.