Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Bologna - Juventus 1-2. Piemontezii revin pe loc de Liga Campionilor. Rezultate Italia

Sursa foto: diego
21 Feb 2010   •   18:56

Juventus leagă două victorii în Serie A, iar succesul din ultima perioadă se vede din plin în clasament. "Bătrâna Doamnă" revine pe locul al patrulea în Italia după victoria de pe terenul Bolognei şi Zaccheroni pare să redreseze situaţia la echipă mai repede decât era de aşteptat. Cu toate că juventinii nu-şi mai pun speranţe în câştigarea titlului, candidatura pentru Liga Campionilor pare salvată de către noul antrenor al echipei.
Apărarea Bolognei nu s-a dovedit deloc ermetică şi, în minutul 4, Juventus deschidea deja scorul. Brazilianul Diego a înscris după o fază confuză, la care a mai participat şi Amauri. Gazdele au revenit în joc în minutul 50, când Busce a reuşit să facă mingea să treacă linia porţii după centrarea lui Raggi care l-a depăşit în aer pe Buffon şi a lovit apoi bara. Candreva, însă, a adus victoria lui Juventus în minutul 66 printr-un şut dintr-un unghi închis.