Antena 3 CNN Sport Fotbal extern ?Căpcăunul? Fabbiani aduce trei puncte, cu primul său gol la River (VIDEO)

?Căpcăunul? Fabbiani aduce trei puncte, cu primul său gol la River (VIDEO)

16 Feb 2009   •   13:42

Formaţia River Plate a reuşit să câştige cu 2-1 partida disputată în deplasare cu Rosario Central, în etapa a doua din Clausura, după ce a fost condusă cu 1-0, golul victoriei revenindu-i fostului atacant de la CFR Cluj Cristian Fabbiani.
Împrumutat de la Newell?s Old Boys la River Plate, Fabbiani a fost trimis pe teren de antrenorul Nestor Gorosito în minutul 57, în locul lui Mauro Rosales, şi a reuşit să înscrie 12 minute mai târziu cu un şut în forţă de la aproximativ 25 de metri.
Rosario Central a deschis scorul în minutul 16, prin Caraglio, iar Galmarini a egalat pentru River în minutul 63. Fabbiani s-a aflat la al doilea meci în tricoul echipei la care a visat să joace, după ce săptămâna trecută a debutat în Cupa Libertadores, împotriva lui Nacional Asuncion, scor 1-0.